"Myslela jsem si, že budu učit svoji dceru o světě. Ukazuje se však, že musím učit svět o svojí dceři." (anonym)

14. srpna 2010

S Ninou je fakt sranda aneb sportem ku zdraví

S Ninuškou se někdy opravdu nasmějeme, co všechno nevymyslí za blbůstky.
V poslední době má spoustu nových "cviků", kterými dost dobře posiluje různé části svého těla. Asi mi chce jít příkladem. Nesmím se nechat zahanbit a musím makat dál :o)

A jak vypadá Ninuščino cvičení?
Takže zde vidíte posilování břišních svalů, takzvaných břišáků, cvikem zvaným sklapovačky :o)Tady Nina předvádí obzvláště účinnou aerobní činnost, které podomácku říkáme "hop hop hop".
Zároveň tak posiluje celé tělo, včetně vnitřních orgánů.

A pozor, dámy, při skákání (i na trampolíně) se mnohem více (asi 6x) spaluje než při klasickém aerobiku i než při spinningu (asi 2x).Další aktivita zvaná "dup dup dup" je účinná částečně jako aerobní, ale i jako posilovací, konkrétně posílí stehenní sval, trošku i sval lýtkový a hlavně gluteus maximus, kterému familierně říkám sval prdelní (samozřejmě, když mluvím o sobě, nikoliv o Ninušce :o)Tato "dup dup dup aktivita" se dá směle cvičit i vleže, třeba na gauči. V tomto případě, ale zabírají i břišní a zádové svaly.Zlézání výšek je, pravda, poněkud náročnější činnost, doporučuji ji již pokročilejším. Začátečníci ve sportu by mohli přijít k úhoně.
Nina již perfektně nacvičila výstup i sestup. Opět se zapojuje celé tělo, zároveň to vyžaduje notnou dávku soustředění, koordinace, odhadu (výšky), vnímání prostoru apod.
Jak jsem již předeslala, není to pro žádné padavky.Celé toto kolečko doporučuji zvládnout minimálně s úsměvem na tváři, nejlépe se smíchem na rtech.
Je potřeba se chvíli vydýchat a jen zlehka si sem tam poskočit, abychom nevychladli moc rychle.
Doporučuji vzít s sebou pití z důvodu doplňování tekutin a ručník na setření potu.Na závěr samozřejmě přichází protažení všech částí těla, odpočinek a poddání se únavě.Cičení zdar!!!
Vše pro lepší kondičku a linii!!!

:o)

4 komentáře:

Monika řekl(a)...

Měla bych si vzít z Ninušky příklad, lepší kondičku i tu linii potřebuji jako sůl:-)To je elánu a energie:-)

nikuliq řekl(a)...

Super! Úplne mi to zdvihlo náladu :) Ja si teda nechám zájsť chuť, ale nemala by som nič proti, keby sa podobným kúskom priučil aj Niki :D Aspoň by si pocvičil sám a nemusela by som sa s ním mordovať ja :D :D :D

Anonymní řekl(a)...

Lucko,
máte nádhernou dceru.Vy sama jste úžasná jak se o ní staráte,je z toho cítit moře lásky.Věřím,že by Vám mohl pomoci pan Dr.Zeman z nemocnice na Karlově.Před lety jsem tam pracovala a vím,že už tenkrát byl kapacita v oboru.Držím Vám palečky a doufám,že to další miminko,po kterém toužíte bude v pořádku.S úctou Luďka

Tuška řekl(a)...

Děkuju, Luďko :o)

nikuliq, Veroniko, posílala jsem ti před pár dny odpověď na tvůj mail, ale vrátil se mi zpět. Zkusím to dnes znovu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...