"Myslela jsem si, že budu učit svoji dceru o světě. Ukazuje se však, že musím učit svět o svojí dceři." (anonym)

26. prosince 2010

Vánoční dárek pro Vás ...

... pro moje fanynky (i případné fanoušky :o)

Mamka vymyslela, že uděláme příbuzným na Štědrý den překvápko. Taky chtěla jim i Vám, tady na blogu, ukázat, že leccos zvládnem. Přemýšlela dlouho, co by to tak mohlo být, aby to nás, respektive mě, mohlo bavit.
A protože už dávno ví, že u mě to funguje hlavně přes doteky a přes tělíčko, rozhodla se, že nacvičíme taneček.
Nejdřív jsem si myslela, že se zbláznila, ale protože se máma rozhodla, ne že ho ZKUSÍME nacvičit, ale že ho NACVIČÍME, tak jsme od 1. prosince asi tak osmkrát denně secvičovaly, až z toho vyšlo to, co uvidíte.

Ten, kdo mě nezná, si možná pomyslí, že tady ukazujeme náš první pokus, ale nenechte se mýlit! Poprvé, když jsme tanec zkoušely, mi máma musela nohy rvát tím správným směrem, já netušila, co po mě chce, ale postupně jsem pochopila, že na písničku, kterou zpívá, se mám nějak hejbat.

Maminka je fikaná a snaží se mi to usnadňovat tím, že kromě písničky říká i pokyny, co teď budeme dělat, a taky mi poklepává na nohu, která má právě jít, protože se mi nožičky pořád pletou, levá a pravá strana mi moc neříká.

A víte co, od začátku mi to ani moc nevadilo, to tancování, ale čím víc jsme nacvičovaly, tím víc se mi to líbilo. Teď často, když řekne maminka, pojď, uděláme tanyny tanyny, směju se, jdu a postavím se k ní zády. U tancování mám sice ruce v puse, ale usmívám se, protože mě to BAVÍ a MÁM to RÁDA!!! Ne vždycky se teda usmívám, ale baví mě to vždycky! :o)

Jo, zapomněla bych málem prozradit název písničky, na kterou tancuju. Je to mazurka a asi ji všichni znáte - jmenuje se Měla babka čtyři jabka :o)

První videjko je natočené přímo na Štědrý den. Už jsem byla unavená, umím to i líp, ale jde to. Akorát babička nevěděla, že se na konci i ukláním, takže to tam není :o)Tady to videjko je už natočeno na Boží hod vánoční a je tam na konci i to uklánění. Až jsme z toho s mamkou spadly :o)________________________________________
No, a teď jen takové dodatky:

Ještě jednou v ten den, ale paměťová karta na foťáku došla, a tak to není až do úplného konce, i když mi to tam tak pěkně jde. Škoda.Dědovi se asi zdálo, že by nám to mělo jít líp, a tak to vzal do ruky sám. Nakonec zjistil, že to není tak jednoduché a že to máma secvičila dobře, ale aspoň jsme se všichni zasmáli :o)No a na úplný závěr video jen pro otrlé - toto je nácvik tanečku několik dní před Vánoci.
Nebyl nikdo po ruce, kdo by nás natočil a mamka chtěla vidět, jak to vypadá, tak foťák spustila sama na gauči ... výsledek byl, že vidíme krásně detail tančících nohou, ale hlavy nám tam jaksi chybí! Mamko, mamko, ...

23 komentářů:

Amelie řekl(a)...

Náádhera, vy jste šikulky!!! U videa s dědou jsem se nasmála.. :-)

tanzi řekl(a)...

tak video "bez hlav" je absolutně špica!!

Silvie řekl(a)...

Luci, krasne jste si to nacvicily. Moc hezky vam to slo a na Ninusce je opravdu videt, ze ji to bavi. Muselo to byt uzasne prekvapko pro vsechny. Me se libila vsechna videa, tam kde jste spadly :-), ale i to s dedou. Jak jednoduse to vypada a jak tezke to pak je, kdyz tanecek ma vest on. :-)))))))) Moc krasny...potesily jste i me.

AndyPan řekl(a)...

děda tedy nemá chybu avy jste fakt úžasný...

Dana řekl(a)...

Normálně brečím radostí jak želva. Holky, dostaly jste mě. Vím, kolik si za tím musela nechat práce...Skvělý, fakt!!!

Evina K. řekl(a)...

Tušti, úžasnej dáreček. Děkujeme, Jéžišku. :-))

A na tom posledním videu: Nevzaly jste si na pomoc nějaké dublerky, že ne? :-))

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Lucko a Ninuško,moc a moc gratulujeme,jste moc šikovné a Ninuška moc hodná,že je ochotná spolupracovat.Docela jste mě inspirovaly,zkusíme to také,ale obávám se ,že to bude Kuba bojkotovat,ale určitě to zkusíme.Moc jsem se pobavila u nápadu s dudlíkovým stromečkem,Lucko,jsi prostě jednička,mě by to asi nenapadlo,ale bylo to super.Dodatečně Vám přejeme příjemné vánoční odpočívání a v novém roce jen to nejnejnej a hlavně pevné zdravíčko.Ahoj Jarka a Kuba

Tess řekl(a)...

Luci, krásný!!! Se mi zdá, že se Ninuška nějak v poslední době zlepšuje :)

Jana a Šíša řekl(a)...

Krásně tančíte holky!!! A děda mi tak zvedl náladu,jak se tam všichni chechtáte...:-))

Žanys řekl(a)...

Bomba!! Krásná vánoční besídka! Jste na jedničku s hvězdičkou. Dědeček bez hvězdičky :-)

nikuliq řekl(a)...

Tak mňa tento darček neopísateľne potešil! Je to krásne, ste obe veliké šikulky!!! Je úžasné, že si si s Ninuškou dala tú námahu... každopádne- stála za to!

slzicka řekl(a)...

Paráda a taky mě napadlo to zkusit nacvičit.Je vidět,že jste se dobře bavili a i mě to moc pobavilo.

Anonymní řekl(a)...

Lucko, teda to je hezké překvápko... Holky jste jedničky!!!
Náhodou takový děda je taky super... Míša

Anonymní řekl(a)...

Super, malá i velká tanečnice.

Eva řekl(a)...

No, holky, jste vééééélké šikulky. Ninuška se krásně nechá vést :))))

Tuška řekl(a)...

My vám s Ninuškou všem děkujeme za chválu. Byla to docela fuška to dát dohromady, ale Ninušku to od začátku bavilo, to bylo vidět. Úplně jsem byla překvapená, jak se sebou nechá manipulovat a posunovat.

Až jsme dospěly do bodu, kdy se nechá sama vést, trochu popostrkovat, ale spolupracuje, poslouchá pokyny, které jí dávám. Díky nim se to taky urychlilo, ten nácvik, myslím.

Sice musím zpívat, "tančit" a ještě mumlat, co teď přijde, ale nakonec to jde skloubit dohromady. Jak mi někdy nějaký ten pokyn vypadne, hned je vidět, že chybí.

Opravdu mám pocit, že si to užívá, že to dělá ráda, což o mnoha věcech nemůžu říct.
Budeme cvičit dál, ráda bych to dotáhla k tomu, abych jí nemusela fyzicky tolik pomáhat, ale i kdyby se to nepovedlo, nevadí. Jsem i tak moc spokojená!!!!

Jo, neznáte někdo nějaký jiný lehounký taneček? Až nás tohle omrzí, ráda bych zkusila něco jiného, abysme si zpestřovaly naše dny, ale nějak asi nic jiného neznám ...

Anonymní řekl(a)...

čížečku, čížečku..
pak ještě nebyla eliška, nebyla pyšná..ale to chce více dětí, zrovna jako Zlatá brána otevřená.
tanzi

Anonymní řekl(a)...

http://www.youtube.com/watch?v=oBV6-kgpeeU&feature=related
cibulenka
tanzi

Anonymní řekl(a)...

Kolo kolo mlýnský
tanzi
http://www.youtube.com/watch?v=oCoPFdohTRA&NR=1

Anonymní řekl(a)...

http://www.knihkupectvi-bn.cz/jana-hanspachova-hry-pro-maminky-s-detmi/d-582963/
prý je dobrá tato knížka
tanzi

Anonymní řekl(a)...

krásně jste to nacvičily a u videa s dědou jsem se teda nasmála!
Kristalex

Tuška řekl(a)...

Tanzi, díky moc, zkouknu to! :o)

Anonymní řekl(a)...

Moc krásný videjko, Ninuška umí! Tak aby vám to spolu takhle hezky šlo i v příštím roce:o)
Markéta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...