"Myslela jsem si, že budu učit svoji dceru o světě. Ukazuje se však, že musím učit svět o svojí dceři." (anonym)

22. září 2013

Náš jednoroček

Uteklo to jako voda a náš Matěj oslavil v pondělí 16. září první rok svého života! 
Matýsku, přeju ti s tátou a Nindou jenom radostné a veselé dny, moc, moc zdraví, a když už se nějaký ten mráček objeví, ať je rychle a beze škod pryč!!! Ale protože tak krásně a zdravě papáš, tak doufám, že těch mráčků ve všech podobách bude co nejmíň :o)

Přidávám fotky z jeho 12. měsíce a z oslavičky. Na nich je vidět, jaký je Matýs šikula a co všechno už umí. To, co Nina dodnes bohužel většinou  nezvládá :o(

Tak například "hraje" na píšťalu. Říkám mu "náš malý Stivín" a už jsem se informovala u své tety, která učí v hudebce, zda se u nich vyučuje hra na flétnu :o)

Nina s Matýskem spolu už běžně řádí v pokojíčku a já už se je skoro ani nebojím nechat chvíli samotné :o)

Na procházce u nás ve vsi. Jeden kočár tlačím já a jeden moje mamka.

Zase spolu v pokojíku. Matěj na Ninu stále doráží a ona před ním často prchá do vyšších pater, např. na gauč :o) Ale ani tam nemá pokoj, protože Matěj už se postaví (zatím nechodí) a tahá ji za vlasy, když Nina leží.

Zde Matěj podává tatíkovi ruku a dělá "dobrý den".

Často ohrožuje nejen Ninušku, ale i televizi.

Nafotila jsem si něco, co je pro všechny úplně normální, co nikdo nebere jako něco extra, ale já to vnímám jako naprosto úžasné pokroky!!!
Matěj už dávno před prvním rokem a stále lépe a dokonaleji používá svůj ukazováček k mačkání knoflíků! A dokonce používá ukazováčky oba - pravý i levý :o) Věc, kterou nikdy Nina nedokázala a dodnes toto neprovozuje. Nemusela jsem ho to "učit" a vést mu ruku, prostě to umí sám od sebe! Zázrak!!!Tady zase píská, tentokrát na malou píšťalku.


Jeho auto okupoval jedno dopoledne kamarád Venoušek :o)

Hurá na procházku. Máma zvládne všechno ... musí!

A konečně narozeninky!
Sestřenka s rodinou přejou jako první.

Babička ...

Děda ...

Dárků dostal Matěj plno, ale auto - nakladač vede.


I vzdělávací literatura preferovala dopravní prostředky a stavební stroje Bořka stavitele :o) snad kromě jedné knížečky s obrázky z lidových písniček.

Dortík pro hosty - s cukrem a jogurtem a jinými pro mě a děti nežádoucími potravinami.


Dortík domácí pro Matýska a Klerinku, babičku cukrovkářku a mě.Já mám tolik dárků, že nevím, kam skočit ...


Na svačinku si dal Matík svůj dortík ... a moc mu chutnal :o)
Bylo to jeho první tak sladké jídlo - přes noc namočené, pěkně nabobtnalé rýžové vločky s rozinkami uvařené dohromady se sladem a jablíčkem. Pro červenou barvu jsem nastrouhala červenou řepu a vymačkala z ní asi 5 nebo 6 lžic šťávy. Nakonec jsem to ozdobila domácími povidly bez cukru.
No, sladké to bylo jako cecek, ale Matymu to chutnalo. Ovšem už zase na dlouho mu budou stačit naše mnohem méně sladké svačinky :o)


Rodinka k pohledání :o)))


Matěj si oslavu hezky užil a myslím, že nejen on.I když na Ninu tam bylo trochu moc narváno, takže občas utíkala do samoty dětského pokoje. Ale i tam ji Matěj dostihl :o)Přes všechny její neduhy, problémy a zlozvyky je to prostě naše princezna! Vypadá tady fakt nádherně!

A nedá pokoj ...

A nedá pokoj ...

A od teď už vás zdraví jen velkej chlap Matěj a žádný mimi! :o)

10 komentářů:

Zuz řekl(a)...

Gratulujem Matejovi, prajem mu aby sa mu darillo moc dobre a aby vam priniesol vela radosti. Musim povedat ze Ninuska je fakt velika kocka, a este na tych narodeninovych fotkach fakt pozuje.
Zuzana

Anonymní řekl(a)...

Milá Lucko,

přeji Matýskovi spoustu zdraví, radosti ze života a miliony "samozrejmě" a přesto zázračně dělaných obyčejných věcí. Hezký podzim.

Ilona

hana.kubikova řekl(a)...

Hezký! Blahopřejeme!
Hanka a spol

Anonymní řekl(a)...

Matýskovi vše nejlepší.
Jste všichni šikulové.S těmi pokroky vás uplně chápu. Před tím než jsem měla vlastní děti jsem se hodně potkávala s dětmi nemocnými. Pokaždé mě překvapovala a překvapuje jak jsou zdravé děti šikovné a jak se všechno učí snadno. Je to prostě zázrak. Přeji ho i Ninušce - alespoň trošku.
Petra

Anonymní řekl(a)...

Krásne fotečky...malému veľkáčovi hodne zdravíčka....a princezne čo možno najviac uspechov....Anička

Linda Vašková řekl(a)...

Tedy z Ninušky už je skoro slečna a z miminka už pořádnej chlapák Matýsek.........ten čas letí:o)

Helena řekl(a)...

Taky se přidám k ostatním. Hodně zdravíčka, štěstíčka a život plný sluníčka přeji Matýskovi. Jinak úžasný článek a krásné fotky. Pokroky tedy Matýsek udělal velké !!!

Anonymní řekl(a)...

Šikovný krásný kluk.

Tuška řekl(a)...

Děkuji všem za hezké reakce :o)

Jo a zapomněl jsem pro svůj stálý spěch uvést, kde jsem se inspirovala ohledně dortíku pro oslavence. Je to na velmi zajímavém blogu, a to tady:
http://leblogdepipi.blog.cz/1110/dort-pro-mimi

Monika Zavadilová řekl(a)...

Luci, i já se opožděně přidávám ke gratulantům. Matýskovi samozřejmě přeji hlavně zdraví a spoustu lásky. Ninuška neuvěřitelně vyrostla, Vám všem to moc sluší. Ty vypadáš opravdu skvěle - jde vidět, že změny v Tvém životě jsou jen a jen pozitivní!!

PS.16.9. jsem si na Vás vzpomněla, když jsme oslavovali narozeniny Kubíka:-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...